Płyty fundamentowe
i fundamenty
Twój dom wybudowany na solidnej podstawie
Wykonanie fundamentów to bardzo ważna część naszych usług. To od tego elementu zależy stabilność i trwałość całej konstrukcji Twojego domu.
Odpowiednio postawione fundamenty wpływają też na trwałość i energooszczędność przyszłego budynku.
Oferujemy klientom wykonanie płyty fundamentowej, oraz fundamentu tradycyjnego
Zajmujemy się całościową realizacją tego kluczowego dla dalszej budowy elementu, a także doradzamy, które rozwiązanie będzie najlepsze. Usługę tę możemy potraktować jako początkowy etap prac związanych ze stawianiem budynku lub wykonać ją samodzielnie.
Płyta fundamentowa czy tradycyjny fundament?
Odpowiednie posadowienie budynku to bardzo ważna część całego procesu budowlanego. Decyzje podjęte na tym etapie są nieodwracalne i mają wpływ na użytkowanie budynku przez cały czas jego eksploatacji.
Przekonaj się, co będzie dla Ciebie lepsze.
Płyta fundamentowa
Wybierając posadowienie budynku najważniejszą cechą bez wątpienia jest stabilność konstrukcji. Tu bezapelacyjnie najlepsza pod tym względem jest płyta fundamentowa. Dzięki swojej konstrukcji (jednolita płaszczyzna) równomiernie rozkłada ciężar budynku na grunt. Stabilizuje to konstrukcję budynku, oraz niweluje jej pracę. Kolejną zaletą płyty jest możliwość pełnej izolacji termicznej od gruntu (możliwość izolacji z każdej strony płyty) pozwala to osiągnąć znacznie lepsze wartości ocieplenia od fundamentu tradycyjnego.
Płyta fundamentowa niestety nie ma samych zalet. Płyta jest często droższym rozwiązaniem w porównaniu do ław fundamentowych. Nie zawsze można lub skrajnie nie opłaca się wykonywanie płyty. Dzieje się tak jeśli różnice terenu są bardzo duże. Wtedy korzystniejszym rozwiązaniem staje się fundament tradycyjny. Wykonując płytę fundamentową należy zabezpieczyć grunt pod nią przeciw przemarzaniu. Wykonując stabilizację (wymiana gruntu) można zrobić to na dwa sposoby. Obydwa te sposoby praktykujemy, obydwa są tak samo skuteczne. Różnice między nimi widać na przekrojach płyty.
Rozwiązanie z zastosowaniem płyt fundamentowych jest bardzo uniwersalne. Grubość płyty dostosowuje się do projektowanych obciążeń budynku.
Drenaż budynku
Wykonując podbudowę płyty warto wykonać drenaż pozwalający wodom opadowym przemieścić się z dala od budynku. W ten sposób chronimy podbudowę, oraz poprawia komfort poruszania się przy
samym budynku podczas obfitych opadów.
Zalety płyt fundamentowych
Szybsza możliwość wykonania prac,
niż w przypadku tradycyjnych technologii
Skuteczna termoizolacja od podłoża dzięki zastosowaniu tworzywa XPS
Ułatwienie stabilnego osadzenia budynku na grząskim, niekorzystnym podłożu
Lepszy rozkład naprężenia
na całej powierzchni
Brak uzależnienia od poziomu wód gruntowych
Brak pęknięć i rys na ścianach dzięki równo osiadającej bryle domu
Oferujemy:
Płyta fundamentowa
Fundamenty
tradycyjne
Projekty konstrukcyjne
i zamienne
Fundament tradycyjny
Fundament tradycyjny oparty na ławach fundamentowych jest to w domyśle bardzo często uważany za podstawowe posadowienie budynku. Nie jest tak stabilny jak płyta fundamentowa, oraz nie zapewnia takiej izolacji termicznej jednak ma też swoje zalety.
Najważniejszą zaletą jest fakt, że jest to najlepiej znana metoda posadowienia budynku na gruncie dzięki czemu jest wiele osób czy firm potrafiących wykonać te prace. Fundament można wykonać zarówno w terenach górzystych jak i na równinach. Jest to często tańsze posadowienie od płyty fundamentowej.
Specjalizujemy się w wykonywaniu zarówno płyt fundamentowych jak i fundamentów tradycyjnych, mamy swoje sprawdzone rozwiązania podnoszące wartość, oraz przyspieszające czas wykonywania prac. Przygotowujemy projekty konstrukcyjne, zamienne, doradzamy jak poprawnie wykonać prace, oraz jakie rzeczy należy przewidzieć na etapie fundamentowym.
Podczas wykonywania fundamentów tradycyjnych pod ławą poniżej strefy przemarzania robimy przepust podłącza wody do budynku.
Posadowienie ław budynku,
instalacja i przepusty
Ściany fundamentowe wykonane są z pustaków szalunkowych. Pomiędzy każdą warstwę umieszczamy dwa pręty ⌀10. Zwieńczeniem ściany jest wieniec zbrojony stalą ⌀10 lub ⌀12.
W celu ochrony fundamentu przez wilgocią wykonujemy hydroizolację ścian fundamentowych, zarówno w środku, jak i na zewnątrz.
W warstwie ścian fundamentowych wykonujemy przepust multimediów oraz instalacji kanalizacyjnej. Instalację odgromową wykonujemy, wąsy bednarki do zbrojenia ław.
Zalety płyt fundamentowych
Stosunkowo niskie koszty
ich wykonania
Sprawdzona i stosowana
od lat technologia
Szerokie zastosowanie
Odpowiedni do terenów górskich
i o znacznym upadzie
Większa elastyczność w zakresie wprowadzenia
poprawek i modyfikacji
Wszystkie wykonywane przez nas prace są wykonane zgodnie ze sztuką oraz projektami technicznymi, które w razie potrzeby możemy przygotować sami. Są w 100% dopasowane do warunków panujących na działce, dzięki czemu masz pewność, że podstawa Twojego domu jest idealnie dopasowana do Twoich potrzeb.
Szukasz kogoś, kto wykona dla Ciebie solidne i trwałe fundamenty? Zgłoś się do nas! Z przyjemnością wykonamy bazę, na której bezpiecznie postawisz ściany oraz pozostałe elementy konstrukcji.
Zastanawiasz się, jaki typu fundamentów będzie odpowiedni dla Twojego domu?
Pomożemy Ci w podjęciu tej trudnej decyzji.
Weźmiemy pod uwagę specyfikę gruntu oraz to, jaki budynek planujesz postawić. Z naszą pomocą miejsce, w którym wkrótce zamieszkasz, zyska solidną podstawę, a Ty pewność, że Twój dach nad głową da Ci bezpieczne schronienie.