Płyty fundamentowe
i fundamenty

Twój dom wybudowany na solidnej podstawie

Wykonanie fundamentów to bardzo ważna część naszych usług. To od tego elementu zależy stabilność i trwałość całej konstrukcji Twojego domu.

Odpowiednio postawione fundamenty wpływają też na trwałość i energooszczędność przyszłego budynku.

Oferujemy klientom wykonanie płyty fundamentowej, oraz fundamentu tradycyjnego

Zajmujemy się całościową realizacją tego kluczowego dla dalszej budowy elementu, a także doradzamy, które rozwiązanie będzie najlepsze. Usługę tę możemy potraktować jako początkowy etap prac związanych ze stawianiem budynku lub wykonać ją samodzielnie.

Płyta fundamentowa czy tradycyjny fundament?

Przekonaj się, co będzie dla Ciebie lepsze.

Płyta fundamentowa

Jest to najlepsze możliwe posadowienie budynku, idealne rozwiązanie dla trudnych warunków, gdzie nie może powstać fundament tradycyjny. Może być wykonana jako gotowa posadzka w budynku. Pracę rozpoczyna się od wykonania wykopu, usypania podbudowy z tłucznia i piasku. W tak przygotowanym wykopie można rozprowadzić wszystkie instalacje: elektryczną, wodną oraz kanalizacyjną.

Następnym etapem jest montaż warstwy ocieplenia, w której umieszczamy zbrojenie płyty. Ostatnim etapem jest wylanie betonu.

Rozwiązanie z zastosowaniem płyt fundamentowych jest bardzo uniwersalne. Grubość płyty dostosowuje się do projektowanych obciążeń budynku.

Posadzka, instalacje, obciążenia, izolacja

Pozwala ona na równomierne rozłożenie ciężaru, nawet, wtedy gdy bryła domu ma skomplikowaną konstrukcję.

Przy tej technologii wykorzystuje się też izolację termiczną, co wpływa na energooszczędność całej konstrukcji. Pozwala to bardzo dobrze odciąć izolację budynku od gruntu.

 Zalety płyt fundamentowych

Szybsza możliwość wykonania prac,
niż w przypadku tradycyjnych technologii

Skuteczna termoizolacja od podłoża dzięki zastosowaniu tworzywa XPS

Ułatwienie stabilnego osadzenia budynku na grząskim, niekorzystnym podłożu

Lepszy rozkład naprężenia
na całej powierzchni

Brak uzależnienia od poziomu wód gruntowych

Brak pęknięć i rys na ścianach dzięki równo osiadającej bryle domu

 Oferujemy:

Ocieplona
płyta fundamentowa

Fundamenty
tradycyjne

Projekty konstrukcyjne
i zamienne

Fundament tradycyjny

W wielu przypadkach decydujemy się także na wykonanie tradycyjnej ławy fundamentowej. Jest to najbardziej znana technologia posadowienia budynku ze względu na niższe koszty wykonania. Fundament tradycyjny lepiej sprawdza się na terenach górzystych.

Prace fundamentowe rozpoczynamy od zebrania wierzchniej warstwy gruntu. W tak przygotowanej półce robimy wykopy pod ławy fundamentowe na głębokość ok. 1,2 m poniżej ziemi. Na ławach opieramy ściany fundamentowe, na które wylewamy płytę żelbetonową.

W tej technologii izolacja od gruntu odbywa się poprzez ocieplenie ścian fundamentowych od zewnątrz.

Podczas wykonywania fundamentów tradycyjnych pod ławą poniżej strefy przemarzania robimy przepust podłącza wody do budynku.

Posadowienie ław budynku,
instalacja i przepusty

Ściany fundamentowe wykonane są z pustaków szalunkowych. Pomiędzy każdą warstwę umieszczamy dwa pręty ⌀10. Zwieńczeniem ściany jest wieniec zbrojony stalą ⌀10 lub ⌀12.

W celu ochrony fundamentu przez wilgocią wykonujemy hydroizolację ścian fundamentowych, zarówno w środku, jak i na zewnątrz.

W warstwie ścian fundamentowych wykonujemy przepust multimediów oraz instalacji kanalizacyjnej. Instalację odgromową wykonujemy, wąsy bednarki do zbrojenia ław.

 Zalety płyt fundamentowych

Stosunkowo niskie koszty
ich wykonania

Sprawdzona i stosowana
od lat technologia

Szerokie zastosowanie

Odpowiedni do terenów górskich
i o znacznym upadzie

Większa elastyczność w zakresie wprowadzenia
poprawek i modyfikacji

Wszystkie wykonywane przez nas prace są wykonane zgodnie ze sztuką oraz projektami technicznymi, które w razie potrzeby możemy przygotować sami. Są w 100% dopasowane do warunków panujących na działce, dzięki czemu masz pewność, że podstawa Twojego domu jest idealnie dopasowana do Twoich potrzeb.

Szukasz kogoś, kto wykona dla Ciebie solidne i trwałe fundamenty? Zgłoś się do nas! Z przyjemnością wykonamy bazę, na której bezpiecznie postawisz ściany oraz pozostałe elementy konstrukcji. 

Zastanawiasz się, jaki typu fundamentów będzie odpowiedni dla Twojego domu?
Pomożemy Ci w podjęciu tej trudnej decyzji.

Weźmiemy pod uwagę specyfikę gruntu oraz to, jaki budynek planujesz postawić. Z naszą pomocą miejsce, w którym wkrótce zamieszkasz, zyska solidną podstawę, a Ty pewność, że Twój dach nad głową da Ci bezpieczne schronienie.